Kiremit Çatı ivedik

Bin yılı aşkın süredir en çok sevilen en estetik çatı kaplama malzemesi olan kiremit artık yüzde yüz su geçirmeden, mükemmel havalandırmalı ve ısı yalıtımlı sistemlerle uygulanabilmektedir. Gelişen teknoloji ile kiremitler artık daha kullanışlı ve estetik olduğu kadar, çatı ömrünü de uzatmaktadır.


Tüm kiremit çeşitleri ile birlikte ve istenildiğinde ısı yalıtımı ile birlikte kullanılarak mükemmel çatı sistemleri oluşturulur.


Garantili Sistem

1-) Kiremit
2-) Su yalıtımı
3-) Isı yalıtımı


Belirleyeceğiniz kiremit modelinin ve markasının altına su yalıtımını sağlayacak kiremit altı su yalıtım levhası olan İsoline veya Rufoline kullanılır.

Bunların altına binanızın ısı kaybını önleyecek olan ısı yalıtım levhası xps monte edilir, bu sayede yazın daha serin kışın ise daha sıcak bir kullanım alanına sahip olabilirsiniz.

Uygulanacak olan bu sistem dünyadaki ilk çatı sistemi olmakla birlikte 30 yıl sorunsuz kullanım süresine bedeldir.


Levhanın oluklarının altında yer alan hava boşlukları sayesinde buhar yoğuşamadan atılır aynı zamanda kiremitlerle levha arasında oluşan hava akımı nedeniyle de kiremitler daha çabuk kuruyarak ısı yalıtımına katkıda bulunabilmektedir.


Levhanın üzerindeki özel girintiler sayesinde kiremitler hem kaymaz hem de düzgün bir görünüme olanak sağlar.


Kiremit altına sızan sular oluk diplerinden serbestçe akabildikleri için geçirimsizlik her zaman güven altındadır. Bu sebeple kiremitler çatınızın korumasını değil dekorunu oluştururlar, kiremitler kırılsa bile tüm su yalıtımını levha sağlar.

Kiremit Çatı Kaplama

Ekonomik Sistem

1-) Kiremit
2-) Su yalıtımı (Buhar dengeleyici örtü)

Bir diğer çatı sistemi olan kiremit ve altına buhar dengeleyici olan su yalıtım örtüsü ise her tür kiremit ile uygulanabilme özelliğine sahip olup ekonomik çatı sistemi isteyenlerin tercihidir. Yüksek teknoloji ile üretilen örtüler yoğuşmayı (terleme) önler, nefes alır, su ve toz geçirmez.